رضا عابدینی به «آب/انبار» می‌آید

نمایشگاهی از تازه‌ترین آثار «رضا عابدینی» با عنوان «طراحیخط» در آب/انبار افتتاح خواهد شد. به گزارش روزرنگ، در این رویداد ٨٩ اثر از رضا عابدینی به نمایش درخواهد آمد. طبق توضیحات اختصاصی آب/انبار به روزرنگ، طراحیخط مجموعه هشتاد و نه اثر از رضا عابدینی است که در مرز میان طراحی و خط (نوشتار) قرار دارد و از دلبستگی طولانی و عمیق او به این هر دو خبر می دهد.
لفظ گراف graph از گرافو grapho یونان باستان و لاتین گرافیا graphia مشتق شده است. این کلمه به طور همزمان بر دو معنا دلالت دارد. طرح کردن و نوشتن و ثبت کردن! ردپای این کلمه را در اتوگرراف (امضا)، لیتوگرافی و کالیگرافی تا به امروز می بینیم. همین معنی و ارتباط دوگانه را در کلمه «خط فارسی» (در اصل عربی) می بینیم. کلماتی مثل دستخط و با خطوط موازی، هر کدام به یکی از این معانی ارتباط دارد. در دوران جدید همانند بسیاری از دیگر قضایا این معانی دچار کج فهمی و یا فراموشی شده اند. همه تلاش این مجموعه آن است که بخش فراموش شده خط را به هر دو معنی مورد توجه قرار داده و به نوعی باز خوانی کند. هرچند که خوانا نباشد!

این نمایشگاه جمعه ۸ آبان ساعت ۳ تا ۹ شب افتتاح خواهد شد و تا ۵ آذر ادامه خواهد یافت. همچنین روز یکشنبه ۱۰ آبان از ساعت ۶ تا ۸ شب برنامه گفت و گوی هنرمند با حضور رضا عابدینی برگزار خواهد شد.

12029721_10205173189349541_6432810380762477235_oOne thought on “رضا عابدینی به «آب/انبار» می‌آید”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.