«دنیاى عجیب» رو به پایان است!

گروه «دنیاى عجیب» در سال ١٣٨۵ متولد شد و فعالیت خود را در زمینه‌ى تصویرسازى، با برگزارى نمایشگاه هاى تخصصى آغاز کرد.
این گروه تا به امروز نمایشگاه‌هاى متعددى در گالرى‌هاى آریا، لاله، فرهنگسراهاى نیاوران و ارسباران و تالارهاى خانه هنرمندان برگزار کرده است. «دنیاى عجیب» که تاکنون با بیش از ٢٠٠ هنرمند تصویرگر همکارى داشته، اواخر دى ماه امسال هشتمین نمایشگاه گروهى خود را با عنوان «مدرنیته» در فرهنگسراى ارسباران برگزار کرد. در این نمایشگاه ۵٩ اثر از ۵٩ تصویرگر، نقاش و کارتونیست ایرانى به نمایش درآمده است.
لیدا معتمد، تصویرگر و مدیر گروه دنیاى عجیب درباره‌ى روند کارى و نمایشگاه این گروه مى‌گوید:
« دنیاى عجیب یک گروه خصوصى و کاملا مستقل است اما مسلما بى‌نیاز از حمایت نیست و این براى ما باعث خوشحالى خواهد بود که بدانیم دستانى هستند که در ادامه‌ى این راه ما را همراهى خواهند کرد.
دلیل انتخاب موضوع «مدرنیته» براى این نمایشگاه، وجود دنیاى توخالى و فریبنده‌اى است که تمام اطراف ما را احاطه کرده است. بى آن که بدانیم، دور از هم و بى صدا غرق در تکنولوژى‌هاى امروزى شده‌ایم. شاید کسانى باشند که عاشق این سکوت مدرن هستند و با رویاهاى خود لحظات زندگى را مى‌سازند؛ اما در عین حال شاید کسانى باشند که در کنج تنهایى خود، در آرزوى زمانى هستند که دوستى زنگ در را به صدا درآورد… و خیلى شایدهاى دیگر مدرنیته‌ى امروز ما را شکل داده‌اند»
تندیس گروه «دنیاى عجیب» به پیشکسوت عرصه‌ى کارتون و تصویرگرى استاد «محمدرفیع ضیایى» به دلیل حضور و حمایت از این گروه، اهدا شد. اهداى این تندیس در دنیاى عجیب ادامه خواهد داشت و این گروه هرسال از یک استاد پیشکسوت قدردانى و تجلیل به عمل خواهد آورد.
این نمایشگاه گروهى تا چهارشنبه ٨ بهمن ماه در گالرى شماره ١ فرهنگسراى ارسباران برگزار خواهد بود. روزرنگ تعدادى از آثار به نمایش درآمده در این نمایشگاه را براى شما انتخاب نموده است که در ادامه مى‌بینیم:

babak esmaeli

بابک اسماعیلیsaba soleymani سبا سلیمانیsahar haghgoo سحر حق‌گوsamane salavatiسمانه صلواتی
shirin sheykhi شیرین شیخیakram esmaeli اکرم اسماعیلیelahe zahedi الهه زاهدیmahshid darabi copy مهشید دارابیmahshid raghemi مهشید راقمیmeysam barza میثم برزاmostafa akbari  مصطفی اکبریhamide mohebbi  حمیده محبیhamidreza bahrami  حمیدرضا بهرامیlida motamed  لیدا معتمدmansoore hoseini  منصوره حسینیmaryam tabatabyi  مریم طباطباییnegin hoseinzade نگین حسین زادهgolrokh mohtajolfazl گلرخ محتاج الفضل najva-erfani-2 نجوا عرفانیsanaz-yazdani-2ساناز یزدانی

nasim-norozi-2نسیم نوروزی

DSC00355444

دنیای عجیبپوستر این رویداد: حسین شیشه گر10 thoughts on “«دنیاى عجیب» رو به پایان است!”

 1. نسل جدیدگرافیک چرا ازاین کارها چیزی نمی گید؟؟؟شما ها که صبح تاشب سرتون تووایبر فیس بوک وخوردن چیپس وپفک وپیتزا وهزار چیز بی ارزش وسرطان زاست .کپ کردید .این نتیجه بی خیالی والکی خوش بودن امثال شماهاست .

  1. اقا یا خانم ج
   این چه ادبیات سخیفیه؟ چرا انقدر تند و تهاجمى؟؟ اصلا معنا و مفهوم حرفت چیه؟
   ••••••••••
   تشکر میکنم از سایت روزرنگ و خسته نباشید میگم به تک تک هنرمنداى گروه دنیاى عجیب
   همینکه چندساله دارن بدون وقفه نمایشگاه برگزار میکنن واقعا ارزشمنده و از اون ارزشمندتر اینه که منتظر نشدن یه نفر از راه برسه و براشون کارى کنه .،. بلکه خودشون به یارى خودشون و هنر کشورشون رفتند
   احست و خدا قوت

 2. مخاطبان این سایت غالباً علاقهمند حوزه طراحی گرافیک هستن و طبیعیه که پست های تصویرسازی کمتر کامنت بخوره.
  فرقی هم بین داخلی و خارجی نیست حداقل برای بنده

  1. على اقا لطفا نظر شخصیت رو به همه مربوط نکن/من تاحالا در روزرنگ کامنت نگذاشتم اما به عنوان کسى که تصویرسازى کار میکنه میدونم که خیلى از تصویرگران و دوستداران و دانشجویان تصویرسازى علاقهمند و پیگیر این سایت و مطالب تصویرسازیش هستیم// شاید یه علت کامنت کم در این جور موضوعات به این برمیگرده که ما تصویرسازا مثل شما گرافیستا باهم سرجنگ نداریم. و بیشتر بهم احترام میزاریم// شاید یه دلیل دیگه اش اینه که تصویرسازى در ایران به مراتب قوى تر و حرفه اى تر کار میشه و تعداد تصویرسازاى موفق خیلى بیشتر از تعداد انگشت شمار و ضعیف گرافیستاى موفقه//
   یه دلیل دیگه اش میشه این باشه که کاراى تصویرسازى که در روزرنگ معرفى میشه ١٠٠٪ کارهاى خوب و حرفه اى هستش برخلاف کارهاى گرافیک داخلى که اکثرا یا ضعیفه یا رگه هایى از کپى کارى داره یا یه چیز معمولیه////////
   موفق باشید و سعى کنید جاى دیگران نظر ندهید
   با تشکر از روزرنگ که مثل یه اتفاق بزرگ میمونه برامون///

 3. خانم گل عزیز!
  به خودتون مسلط باشید!
  اولا که بنده در کامنتم نگفتم از طرف دیگران دارم حرف میزنم! پس نمیتونید من رو متهم به این موضوع کنید.
  دوما اینکه میفرمایید “ما تصویرسازها مثل شما گرافیستا باهم سرجنگ نداریم. و بیشتر بهم احترام میزاریم” یک گزاره سطحی و غیرقابل اثباته. اتفاقا به گواه همین سایت روزنگ هر وقت کارهای درجه یک و سالم تو سایت قرار گرفته دوستان غالباً از کار استقبال کردن و هر وقت کار ضعیف و معمولی بوده غالبا اعتراض کردن.
  اما اینکه من گفتم مخاطبان سایت بیشتر علاقهمند حوزه طراحی گرافیک هستن کاملاً قابل اثباته. کافیه به بخش پربازدیدترین مطالب ماه دقت کنید که از هفت تا پست، شش تا مربوط به گرافیکه و هفتمی طراحی کاراکتر هست. خود روز رنگ هم بین هر چند تا کار گرافیک یک پست در مورد تصویرسازی میذاره. پس من مستند و با مدرک این حرف رو زدم.
  اینکه میفرمایید “تصویرسازى در ایران به مراتب قوى تر و حرفه اى تر کار میشه و تعداد تصویرسازاى موفق خیلى بیشتر از تعداد انگشت شمار و ضعیف گرافیستاى موفقه” هم متاسفانه ناشی از عدم شناخت کافی شما از وضعیت طراحی گرافیک ایرانه. چرا که گرافیک ما خوشبختانه در بخش گرافیک جشنواره ای موفقیتهای خیلی زیاده داشته و داره و نمیتونید مدعی بشید طراحان موفق ما انگشت شمار هستن. کافیه در همین سایت روزرنگ یه چزخی بزنید تا موفقیت ها رو ببینید.
  من برای همه تصویرسازان کشورم احترام قائلم و خیلی از کارهاشون رو دوست دارم. اما این طور تخطئه کردن طراحان گرافیک (و نه گرافیست! دقت کنید) دور از اخلاقه دوست عزیز.
  دلیل سوم هم که گفتید کارهای تصویرسازی ای که گذاشته میشه “”صددرصد”” خوبه و آثار گرافیک “”اکثراً”” ضعیف هستن هم باز ناشی از عدم شناخت کافی شما از طراحی گرافیکه. ظاهرا شما به طور کامل در حوزه تصویرسازی فعالید و دانش چندانی در زمینه طراحی گرافیک ندارید. پس بهتره در این مورد اظهار نظر نکنید. من خودم معمولا سعی میکنم در مورد کارهای تصویرسازی اظهار نظر نکنم چون سواد و دانش کافی در موردش ندارم.
  در آخر شما رو دعوت به آرامش و رعایت اخلاق و احترام میکنم دوست عزیز
  موفق باشید

 4. آفرین بر سایت حرفه اى روزرنگ که کوچکترین اشاره اى به حواشى این نمایشگاه و جنجال کپى اثار نکرد.این نشان از رویکرد دقیق و بى حاشیه سایت داره.شخصا تبریک میگم به خانم لیدا معتمد براى بردباریش، صبر و حفظ شأن و رعایت آبرو که با هماورد طلبى و جنجال سازى به هیزم این اتش نیفزود من متاسفانه نرسیدم به این نمایشگاه برم اما از دیدن کارهاى تمیز و زیباى دوستان در سایت لذت بردم.
  >>>>>به امید سال اىنده و برگزارى هرچه پربارتر این نمایشگاه<<<<<<

 5. با سلام…چقدر اینجا بر سر هر چیز دعواست.کامنت‌های بچه‌ها بیشتر حول تخریب گروه‌های مختلف هنری و یا مطالب گفته شده می‌چرخه به جای افزودن یک نکته مثبت به مطلب عنوان شده.امیدوارم به جای دعوا، در کنار افزایش علم هنریمون به افزایش اخلاق و ظرفیت‌های اخلاقیمون هم بیشتر توجه کنیم!
  با تشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.