در مسیر طراحی لوگو

«طراحی لوگو همیشه یکی از دغدغه های من بوده و هست. شناخته شده ترین جنبه گرافیک، لوگو می باشد. اینکه در محدوده ای کوچک نقشی با مفاهیم والا طراحی کنی کاری بس دشوار است. از طرفی وقتی لوگو را در سطح جامعه میبینی این حس مفید بودن، اشتیاق برای طراحی لوگو را دو چندان میکند.

در مسیر طراحی لوگو به مرور زمان به اهمیت فوق العاده تحقیق قبل از طراحی پی بردم. روند طراحی باید با افکار و آگاهی دقیق همراه شود و این امر از طریق تحقیق به دست می آید. در واقع با اطلاعات مناسبی که از طریق پرسشهای گوناگون از کارفرما بدست می آوریم توانایی استفاده از قابلیتهای ذهن را بالا میبریم. این مرحله باعث میشه تا مشتری رو بشناسی و در زمان طراحی و ایده پردازی خیلی بهتربه ایده ال مناسب برسی و اگر ایده ها تعداد کمی دارند علتش اینه که روند تحقیقات کافی نبوده.
این نمایشگاه کوچک از کارهامو به زنده یاد استاد مرتضی ممیز تقدیم میکنم.»

علی اصغر هاشمیان کارشناس طراحی گرافیک است و از سال ۱۳۹۰ تا به امروز به صورت تخصصی در حوزه لوگو و هویت بصری فعالیت میکند.11 thoughts on “در مسیر طراحی لوگو”

  1. بسیار بسیار عالی… اصغر هاشمیان را از اولین تاتی تاتی کردن ها در گرافیک میشناسم… او هر روز در مسیر پیشرفت است… در مسیر طراحی لوگو؛ در مسیر پیشرفت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.