جایی همین حوالی / نمایشگاه گروهی تصویرگری

پست امروز روزرنگ به منتخبی از آثار یک نمایشگاه تصویرگری در شهر اردبیل می پردازد. نمایشگاهی که هنرمندانش از چند شهر زیر سقف یک گالری جمع شده اند.

« وقتی کتاب های تازه خریداری شده در قفسه های خاص به نمایش در می آیند، آن هایی که در اولین نگاه جذابیت لازم را ندارند مورد بی توجهی قرار می گیرند. در بسیاری از مواقع ما با کتاب های خوبی روبرو می شویم که اگر قدری بیشتر به ظاهر آن ها پرداخته می شد، از فهرست کتاب های پرطرفدار حذف نمی شدند.گاهی در گذر از خاطرات کودکی تصویری از یک کتاب در ذهنمـان نقش بسته که با تلنگری، خود را به رخ می کشـد و ما را به همیـن حـوالی می کشاند و در این میان، می توان نام بسیاری از هنرمندان تصویرگر را نه تنها به دلیل تصویرگری شان، که به جهت انتخاب متن و گاه شکل و طراحی خودِ کتاب به خاطر آورد. تصاویری قابل فهم و آثاری برای کشف مفاهیم زندگی و لذت بردن از آن.

” همین حوالی” نمایاندن گونه ای از ارتباطات مجازی بین هنرمندان است که باعث شکل گیری نمایشگاهی با چنان ظرافت هنرمندانه شده است.  در این نمایشگاه سی و یک هنرمند از تهران، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و اردبیل گرد هم آمده اند تا تمام قد به تصویرگری ایران، ادای احترام کنند. تا شصت و سه تکه زندگی را، هر یک از منظر خویش در قاب تصویر به شما هدیه دهند.»

این نمایشگاه به همت حوزه هنری استان اردبیل و با مشارکت واحد هنرهای تجسمی حوزه های هنری استان آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی با نمایشگاه گردانی ” آرام علایی” تا ۲۷ اسفندماه در گالری قوام الدین مجتمع فرهنگی هنری فدک شهر اردبیل میزبان علاقه مندان خواهد بود.

پریسا احمدی

  فینا عبدی

نیلوفر کبودین

نگین احتسابیان

نسترن عنبری

 نجلا مهدوی

 مهشید راقمی

 فرشته جعفری

 شیما زارعی

 شعیب کاشانی

 زهرا کیقبادی

 ایلگار رحیمی

 احلام فائز

 توحید توانای رشید

سمیرا بهشتی   شیرین قلی پور

آرام علایی6 thoughts on “جایی همین حوالی / نمایشگاه گروهی تصویرگری”

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.