جایی در مزرعه تنباکو تیر می‌کشد / حسین عبدالمحمدزاده

کتاب “جایی در مزرعه تنباکو تیــــر می‌کشد” مجموعه اشعار و عکس های دو هنرمند است که نام هر دوى آن‌ها، علی‌ اسدالهی مى‌باشد. طراحی و صفحه آرایی این کتاب از سوی نشر نظر بر عهده‌ى حسین عبدالمحمدزاده بوده است. از ابتدای واگذاری این پروژه، حسین تلاش می‌کند تا با ارايه ایده‌ای نو، کتابی جدید و متفاوت طراحی کند به گونه‌ای که خواننده را مجذوب کند.
او درباره‌ى روند شكل گيرى اين پروژه مى‌گويد:
“براى اين پروژه، ابتدا یک کتاب سفید مطابق اندازه و صفحات کتاب اصلی‌ ساختم و از صفحات و جلد آن عکاسی كردم. در هنگام عکاسی در بعضی‌ صفحات تاخوردگی‌هایی به وجود آوردم و این امر به طبیعی جلوه دادن کتاب کمک بزرگی کرد.
بعد برطبق شماره ى صفحات از ابتدای کتابِ عکاسی شده، شروع به لی‌اوت اشعار و عکس ها کردم. در نظر داشتم هر صفحه چیدمان متفاوتی داشته باشد؛ به اين ترتيب که با برداشت شخصى‌ام از شعر و عکس، صفحه‌ی مورد نظر را طراحی می‌کردم. طراحى و صفحه آرايى این کتاب ۱۱۲ صفحه‌ای از زمان سفارش تا پايان كار حدود چهار ماه زمان برد.
هميشه علاقه داشتم کتابی‌ طراحی کنم که هر صفحه‌ى آن جذابیت بصری و تازگى داشته باشد؛ به طورى كه وقتى خواننده کتاب را در دست می‌گیرد و شروع به خواندن می‌کند، مشتاقانه در انتظار رفتن به صفحه بعد باشد و تا کتاب را تمام نکرده آن را زمین نگذارد”
حسین عبدالمحمدزاده، متولد ۱۳۶۰ تهران و عضو انجمن صنفی طراحان گرافیک ایران است. او عضو هیات داوران مسابقه پوستر Award ـ Freelance سنت گالن سوییس ٢٠١٣ و نمایشگاه بین المللی پوستر یاکو، پروـ لیما ٢٠١٠ بوده است. از ديگر فعاليت هاى او مى توان به شركت در بیش از ۳۰ نمایشگاه گروهی و جشنواره‌هايى در کشورهای مختلف اشاره كرد. حسین هم اکنون ساکن سوییس است و به عنوان طراح آزاد فعالیت می‌کند.

 

3-2  11-10  31-30  33-32  69-68  75-74  Cover Design  Cover-Back  Cover White Book Detail 2 Layout4 thoughts on “جایی در مزرعه تنباکو تیر می‌کشد / حسین عبدالمحمدزاده”

  1. ايده جالبيه، فقط با توجه به كارهاى خارجى كه من اينجا ديدم طراحان ايرانى بايد توى ارائه كارهاشون تو اين سايت يه تكونى به خودشون بدن! ارائه اين نيست كه صرفا يه عكس بگيريم و يا اسكن كنيم و بفرستيم. هر كار و بخشى ارائه خاص خودش رو مى طلبه و فقط باديدن نمونه هاى مشابه تو اينجا و با بيهنس راحت ميشه متوجه منظورشد.

  2. من نه تنها با رضا موافقم بلكه بنظرم بايد در قسمت توضيحاتشون هم يه تكونى به خودشون بدن و دست از بزرگنمايى بردارن! فكر نكن فقط خودشون مشغول توليد و خلق اثر هستند. فقط يه نگاه بكنيد به توضيحات طراحايى كه اين اواخر ازشون كار ديدييم در روزرنگ…..همه از خودشون راضى و خرسندن!!

  3. من با حرفهای رضا و بارانا موافقم که اجرا میتونست بهتر از این باشه ولی نمیتونم بپذیرم که از خودش داره تعریف میکنه. به نظرم هر طراحی باید خودش رو معرفی کنه تا بقیه با اون آشنا بشن. من تعریف و خودنمایی ندیدم و فکر میکنم کمی مغرضانه نگاه کردید.
    از روزرنگ هم بابت معرفی طراحان عزیزمون ممنونم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.