تصویرسازی‌های پر امید / مریم طباطبایی

‎ پست امروز اختصاص به نمایش برخی از تصویرسازی های مریم طباطبایی دارد که برای ناشران مختلف کارکرده است. او امیدوار بودن  را باارزش ترین چیز در زندگی خود می داند و معتقد است که باید آماده بود تا معنی‌ها برای آدم تغییر کند:

« با ارزش‌ترین چیزهایی که در زندگی دارم امیدوار بودن و هرگز ناامید نشدن است و عشق‌های کوچک و بزرگ … فکر می‌کنم بزرگ‌ترین دارایی هر آدمی، زندگی و فرصتی است که با به دنیا آمدن به او داده شده است. در واقع خودِ هر کس، همیشه تکه‌های بزرگی از وجود آدم گم شده و ناپیداست … شاید همه‌ی دلشوره‌های ما برای پیدا کردن همان تکه‌هاست. پُر رنگ‌ترین احساسی که همیشه همراه من هست، این است که وقت ندارم، دیرم شده و باید بدَوَم و آرزوی محالم این است که کاش چند نفر بودم یا کاش زندگی چند برابر بود…»

طباطبایی متولد ۱۳۵۹ و دانش آموخته رشته نقاشی است که فعالیتش را از سال ۱۳۷۹ در زمینه تصویرگری کتاب کودک و نوجوان آغاز کرده است. او از سال ۸۲  تاکنون بیش از چهل نمایشگاه گروهی برگزار کرده و تصویرسازی حدود ۳۰ کتاب را در کارنامه خود ثبت کرده است.

 

تصویرسازی کتاب چشم شب / نوشته مریم عزیزی / داستان کودک

 

 

آبنبات چوبی آویزان / مجموعه داستان کودک/ نوشته نوید سید علی اکبر / نشر هوپا

 

 

درختها دستها بالا / مجموعه شعر نوجوان / نوشته  هدا حدادی / نشر فنی9 thoughts on “تصویرسازی‌های پر امید / مریم طباطبایی”

  1. فضای کلی وشهر ها وچهره ها ایرانیست .از اینکه کج وکوله وبی ریخت نیستندخیلی خوبه (هر چی کج وکوله وزشت بکشی مثلا چشم بابا غوری وبینی هم بیاد پسه کله وهمنشین گوش بشه وصورت چانه را هم تیزوروباهی … از نظر بعضی محافل هنری حساب میشه !!!!)وفضاسازی آبرنگی و رومانتیک به دل نشیی کمک کرده ولی خیلی تخیلی نیست !چهره ها هم تو یکی دوتا کلوزآپ ها خیلی جای کار دارد…..(پسر پشت ویترین وپسر کله گنده پشت میز …!؟؟) گربه نارنجی هم به روباه شبیه شده !!در کل موفق باشید….

  2. تصویرسازی برای ژانر فانتزی نیاز به خلاقیت و تخیل زیادی دارد و داستان “چشم شب” نیمی در دنیای واقعی و نیمی در سرزمینی به نام وارونا اتفاق می افتد. خانم طباطبایی به خوبی از پس مصور کردن فضاسازی هر دو دنیای داستان بر آمده اند و از کارشان راضی هستم. سوگل و نون قندی و ماکارا و نگهبان دشت و حتی آقای شهردار هم همینطور. : )

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.