تایپ فیس تکرار

«تکرار و ریتم بعنوان عنصری کاربردی و منعطف دارای جنبه های گوناگون و بی شماری است و قابلیت به خدمت گیری در تمامی عرصه های هنری را داراست. همچنین ذهن انسان و نظم هستی، مدام درگیر تکرار است.
در این پروژه بوسیله ساختار تکرار تکاملی و با استفاده از یک فرم و عنصر ثابت بصری، تایپ فیس و حروف لاتین دیزاین شده و سعی بر این بوده، مسیر حرکتی حروف تداعی شود.

در حروف لاتین بدلیل متصل نبودن و مجزا بودن حروف از یکدیگر، قابلیت ها و آزادی های بیشتری برای طراحی وجود دارد، اما همچنان مسیر شکل دهی حروف مشخص و یکنواخت است. به بیان ساده تر اگر بخواهیم حرف M را روی کاغذ بنویسم از یک نقطه شروع و به نقطه دیگر ختم می شود. تایپ فیس «تکرار» اما با ریز و درشت کردن عنصر و مسیر حرکت و همچنین رنگ بندی متفاوت فضایی ایجاد کرده تا قطعیتی در ابتدا و انتهای حرکت حروف وجود نداشته باشد و خطوط در حالی که خوانایی را حفظ می کنند، همچنان آزادانه مسیرهای رفت و برگشتی را دنبال کنند. این آزادی باعث خلق اتفاقات ناگهانی و جالبی شده است.

قطعا این دسته از تایپ فیس ها کاربرد چشمگیری در اندازه های ریز و نشر را نداشته و بیشتر به منظور طراحی عنوان و تک حرف در ابعاد بزرگ قابل استفاده هستند، به این دلیل که پیچ و خم ها و جزییات، حروف را معنا می بخشند.
در تک تک حروف پستی بلندی ها و عمق به چشم میخورد اما با این حال برای رهایی از یکنواختی، یک رنگ تیره و یک رنگ روشن در کنار هم استفاده شده تا بخشی از عمق را بوسیله رنگ نیز احساس کنیم. امید که از دیدن این پروژه لذت ببرید.»

بیشتر ببینید:  تایپ‌فیس آرامش

این پروژه در سال 1398 توسط امین ظهیری طراحی شده است.2 thoughts on “تایپ فیس تکرار”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.