تایپ فیس ارتش ایران

«هنر دیزاین کردن مبتنی بر تعامل منطق و احساس است. به طور متعارف یک طراحی خوب با مطالعه و شناخت زیر و بم پروژه آغاز می شود. رهیافت این مسیر، تدوین تفهیم نامه‌ای (بریفی) منطبق با اهداف پروژه، هویت، استراتژی دیزاین، کاربرد، گروه هدف و لحن ارتباطی می باشد.

تیم طراحی با ورود به پروسه‌های ایده پردازی و طراحی کانسپت؛ ایده‌های خلاق ارتباطی را همسو با استراتژی، هویت انسانی، و سیستم سخت افزاری ارتش، دیزاین نموده است. نظم، هارمونی، قدرت، استحکام، جسارت، انعطاف، مهربانی، از خودگذشتگی و میهن پرستی مفاهیم عمیق و بنیادینی هستند که همواره با کشف زبان فرمی و لحن ارتباطی مناسب بیان می شوند.»

این پروژه هویت نوشتاری با سفارش سازمان ارتش جمهوری اسلامی ایران به استودیو تایپومیم توسط تیم طراحی «مسعود محمدزاده و سعید زندی» در سال ۱۳۹۵ طراحی شده است.

پروژه دیگری از مسعود محمدزاده در روزرنگ را اینجا ببینید.

 8 thoughts on “تایپ فیس ارتش ایران”

 1. درود بر شما! دیزاینی که مبتنی بر مطالعات فرم و محتوا باشد, از آن ساختار قابل تاملی استخراج می شوشودهر چند حتی در برخی موضوعات ساختار در هم بشکندِ. دستمریزاد!
  علی یوسفی نشاش. مدرس گرافیک دانشگاه فنی شماره ی ۲ هاشمی نژاد ساری

 2. سلام وقت بخیر
  در ابتدا خدا قوت میگم به طراحان این تایپ فیس
  به گمان بنده این فونت مناسب ارتش نیست. به دلایلی:
  ۱٫ این فونت ساختار مستحکمی ندارد و میتوان گفت فرم آن حالت لرزان و شکننده دارد که مناسب یک ارگان نظامی و حفاظتی کشور نیست.
  ۲٫ شیوه نگارش برخی حروف مانند ح در کلمه فاتح مناسب نیست.
  ۳٫ به نظرم درک و خواندن این فونت سنگین هست. یعنی چشم نمیتونه یک ساختار منظم رو در این فونت کشف کنه.
  از توجه شما سپاسگزارم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.