تایپ فیس ارتش ایران

«هنر دیزاین کردن مبتنی بر تعامل منطق و احساس است. به طور متعارف یک طراحی خوب با مطالعه و شناخت زیر و بم پروژه آغاز می شود. رهیافت این مسیر، تدوین تفهیم نامه‌ای (بریفی) منطبق با اهداف پروژه، هویت، استراتژی دیزاین، کاربرد، گروه هدف و لحن ارتباطی می باشد.

تیم طراحی با ورود به پروسه‌های ایده پردازی و طراحی کانسپت؛ ایده‌های خلاق ارتباطی را همسو با استراتژی، هویت انسانی، و سیستم سخت افزاری ارتش، دیزاین نموده است. نظم، هارمونی، قدرت، استحکام، جسارت، انعطاف، مهربانی، از خودگذشتگی و میهن پرستی مفاهیم عمیق و بنیادینی هستند که همواره با کشف زبان فرمی و لحن ارتباطی مناسب بیان می شوند.»

این پروژه هویت نوشتاری با سفارش سازمان ارتش جمهوری اسلامی ایران به استودیو تایپومیم توسط تیم طراحی «مسعود محمدزاده و سعید زندی» در سال 1395 طراحی شده است.

پروژه دیگری از مسعود محمدزاده در روزرنگ را اینجا ببینید.

 12 thoughts on “تایپ فیس ارتش ایران”

 1. درود بر شما! دیزاینی که مبتنی بر مطالعات فرم و محتوا باشد, از آن ساختار قابل تاملی استخراج می شوشودهر چند حتی در برخی موضوعات ساختار در هم بشکندِ. دستمریزاد!
  علی یوسفی نشاش. مدرس گرافیک دانشگاه فنی شماره ی 2 هاشمی نژاد ساری

 2. سلام وقت بخیر
  در ابتدا خدا قوت میگم به طراحان این تایپ فیس
  به گمان بنده این فونت مناسب ارتش نیست. به دلایلی:
  1. این فونت ساختار مستحکمی ندارد و میتوان گفت فرم آن حالت لرزان و شکننده دارد که مناسب یک ارگان نظامی و حفاظتی کشور نیست.
  2. شیوه نگارش برخی حروف مانند ح در کلمه فاتح مناسب نیست.
  3. به نظرم درک و خواندن این فونت سنگین هست. یعنی چشم نمیتونه یک ساختار منظم رو در این فونت کشف کنه.
  از توجه شما سپاسگزارم.

  1. با احترام به طراح و عنایت به زحمات ایشان چند نکته وجود داره که باید گفته بشه. اولین چیز در ارتش نظرم و استحکام و دقت اون هست که متاسفانه در این فونت ذره ای رعایت نشده . خطی که مربوط به ارتش باشه باید نماینده ی قدرت و ایستادگی اون باشه که این لرزش ها اصلا مناسب این موضوع نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.