تایپوگرافی تجربی: ده سال همراه با سوپرفراید

سوپرفراید Superfried، نام مستعار استودیوی دیزاین مارک ریچاردسون است که در این ماه به موفقیت دست پیدا کرده است. ریچاردسون کار خود را از یک اتاق خواب در لندن شروع کرد و حالا در این یک دهه ی گذشته، برای کمپانی فست، بنیاد لئوناردو دیکاپریو و روانشناسی امروز و مراکز دیگر کار کرده است. برای بزرگداشت ده سال طراحی، ریچاردسون تصمیم گرفت تا چیزی را که نمایانگر ده سال گذشته باشد را ایجاد کند و چه راهی بهتر از استفاده از تایپوگرافی؟!

ریچاردسون درباره این پروژه می گوید: «تایپوگرافی در پروژه های طراحی من نقش قابل توجهی داشته، خصوصا که در پروژه های اخیر توجه من روی استفاده از اعداد بوده است. با این وجود، تصمیم گرفتم تا ده تا از ارقام مورد علاقه ام همراه با ده تا از قوی ترین پروژه های عددی ام را انتخاب کنم، به این دلیل نام آن SF10x10 است. با این حال، گرچه پروژه جدیدی است اما قرار نیست چیز جدیدی متولد بشود. قرار است از یک مجموعه ی عددی کاملا تازه ای استفاده شود.»

SF10x10 یک پروژه ی شخصی است که البته چند مزیت دارد. در پروژه های شخصی بر خلاف پروژه های سفارشی مشتریان، آزادی کامل وجود دارد. این موضوع فوق العاده است، چون نیازی به نگرانی در رابطه با محدودیت های ناامید کننده نیست.

منبعدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.