به باشگاه خوش آمدید!/ گرافیک محیطی باشگاه آدیداس در آلمان

شیک تر، روشن‌تر و بهتر؛ این‌ها ویژگی دیوارهای باشگاه جدید آدیداس در آلمان است. تزئینات رنگینی که با ترکیبی از اعداد و حروف، باعث افزایش انرژی، تپش و قدرت می‌شود. عناصر گرافیکی به‌کار رفته در باشگاه، با بیش از ده متر طول، چیزی بیشتر از یک کاغذ دیواری خوش آب و رنگ به نظر می‌رسند و به شکلی فعالانه، با کاربران باشگاه که در حال گرم کردن یا سرد کردن هستند ارتباط برقرار می‌کنند. همچنین از آنجایی که این اعداد و حروف، نشانه هم محسوب می‌شوند حاوی پیام‌های رمزآمیزی هستند کـه امکان رمزگشایی و یا نادیده گرفتن آنها نیز وجود دارد.

در نگاه اول، این‌ها همان دسته اعداد و رنگ‌هایی هستند که بر روی لباس‌های ورزشی چاپ می‌شوند؛ اما در اینجا با هم ترکیب شده‌اند. اما با یک نگاه دقیق‌تر به این اعداد، این سوال  را به وجود می‌آورد که هر یک از آن‌ها نشانه چه چیزی می‌تواند باشد. به عنوان مثال می‌توان پی‌برد که عدد ۱۳ یک‌‌بار بر تن یکی از بهترین گلزنان تاریخ فوتبال جهان (Gerd Müller) بوده است.
در بعضی از اتاق‌ها، ایده‌های جدیدی به شکل اعداد نورانی بزرگ که روی سقف چسبیده‌اند وجود دارد که باید رمزگشایی شوند: ۵۴ … آیا سالی نبود که آلمان به شکلی معجزه آسا برنده جام جهانی شد؟ خلاصه این‌که اینجا موضوعات زیادی برای فکر کردن وجود دارد … به باشگاه خوش آمدید! در ادامه تصاویری از گرافیک محیطی و محیط داخلی این باشگاه را با هم می‌بینیم:

adidas graphic (7)
adidas graphic (8)  adidas graphic (9)  adidas graphic (3)  adidas graphic (4)  adidas graphic (5)  adidas graphic (6)  adidas graphic (21) adidas graphic (22)  adidas graphic (23)  adidas graphic (24)  adidas graphic (2)  adidas graphic adidas graphic (11) adidas graphic (19)  adidas graphic (20)   adidas graphic (16)  adidas graphic (17)  adidas graphic (18)  adidas graphic (13)  adidas graphic (14)  adidas graphic (15)  adidas graphic (10)
adidas graphic (1)5 thoughts on “به باشگاه خوش آمدید!/ گرافیک محیطی باشگاه آدیداس در آلمان”

 1. با سلام و تشکر
  این پست عالی بود!
  هم موضوع
  هم متن خلاصه و در عین حال دقیق و کامل
  و هم تصاویر جامع و به اندازه!
  مخصوصا از دیدن تصویر سالن هنرهای زرمی(Power) خیلی انگیزه و انرژی گرفتم.
  باز هم ممنون و متشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.