بسته بندی زعفران تریسا / سید مصطفی سید ابراهیمی، یکتا جبلی

« این بسته بندی با هدف صادرات به کشور های عربی خصوصا امارات و جهت فروش در     The Dubai Mall محل خرید و تفریح بسیاری از گردشگران طراحی و تولید شده است. مخاطبین هدف آن با  مشخصات جمعیت شناسی A, B, C1 مشخص گردید و قابلیت ارائه به عنوان سوغات یا هدیه یکی دیگر از نیاز های این بسته بندی عنوان شد.

در طراحی این بسته بندی، چند نکته اهمیت داشت: دیده شدن هرچه بهتر بسته بندی در طبقات محصولات با توجه به حجم کم زعفران و در نتیجه کوچک بودن بسته، عدم استفاده از ظروف رایج برای زعفران و حفاظت از کیفیت محصول.

از زعفران به عنوان یک رنگ آلی و طبیعی در پرداخت کاغذهای گران‌ قیمت٬ هنر تذهیب ، کتاب آرایی، نگارگری و گاهی برای حرز نویسی به عنوان مرکب تحریر استفاده شده است. ایده ی اولیه ما بر همین اساس شکل گرفت و با استفاده از آبرنگ اجرا شد. در استراکچر بسته بندی٬ تصویر نوشتار آبرنگی٬  به گونه ایی بر روی بسته بندی قرار گرفت که سه وجه بسته را پوشش دهد. به این ترتیب با کنار هم قرار گرفتن وجه های سه بسته در قفسه های فروشگاه٬ نوشتار و طرح روی بسته بندی کامل می شود در نتیجه فضای بزرگ تری به این بسته اختصاص پیدا می کند. نام گذاری بسته به نام ” تریسا” نیز از Triple به معنی سه قلو برداشته شده است. همچنین استراکچر بسته به نحوی اجرا شد که اولا به دلیل نوع باز شدن بسته ( قلمدانی ) و قرار گیری ظرف حاوی زعفران در بین ابر محافظ٬ حس دستیابی به یک محصول با ارزش را در مخاطب بر می انگیزد و ثانیا به دلیل عدم تابش نور به زعفران٬ کیفیت رنگ دهی آن حفظ می شود.

یکی از مسائل مهم٬ ظرفی بود که زعفران در آن قرار می گرفت. قطعا همه ی ما تجربه ی باز کردن ظرف های پلی اتیلن تخت ( ظروف مستطیل و دایره ای رایج در مشهد )  را داشته ایم که بعضا با بیرون ریختن زعفران درون آن همراه بوده. باید ظرف جدیدی طراحی می شد که علاوه بر سهولت استفاده٬ ماندگار باشد و پس از باز کردن بسته نیز مورد استفاده قرار بگیرد. اما طراحی٬ قالب سازی و تولید ظرف جدید نیز با توجه با هزینه های فراوان آن و تیراژ پایین بسته بندی زعفران٬ مقدور نبود. بنابراین سراغ شیشه های استوانه ای ساده رفتیم. در طراحی درب چوبی به حفظ کیفیت عطر و سهولت استفاده از زعفران فکر شده است.»

” سید مصطفی سید ابراهیمی” و ” یکتا جبلی”  به سفارش شرکت نتاسف طراحی این مجموعه را به عهده داشته اند.22 thoughts on “بسته بندی زعفران تریسا / سید مصطفی سید ابراهیمی، یکتا جبلی”

 1. از یک تیم خوب و حرفه اى حتما این چنین خروجى هایى خواهیم دید، افتخار میکنم بهتون
  امیدوارم طراحانِ جوان هم تفاوت اندیشه طراحان نسل جدید و قدیم رو ببینند و درک کنند که باید به عقب برگشت یا به جلو حرکت کرد …

 2. سلام به همه ی دوستان عزیز ،
  ممنون از این همه لطف، محبت و نگاه زیباتون به کارها، براتون آرزوی موفقیت داریم .
  یکتا جبلی / سید مصطفی سید ابراهیمی
  پ.ن: ممنوت از روزرنگ عزیز ❤️

 3. درود بر طراحان عزیز این نوع بسته بندی .
  اگر ممکنه با من تماس بگیرید . بنده یک محصول صادراتی دارم که فکر کنم این نوع بسته بندی مناسب این محصول باشه . نیاز به راهنمایی و مشاوره دارم .
  تلفن تماس من در آلمان :
  ۴۹۱۷۶۸۳۰۵۷۷۴۰+

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.