بسته‌بندی عسل سالار خمین / محمد رضا اسلام پرست

«طراحی بسته بندی عسل سالار خمین شامل چند بخش است:طراحی لوگو و نماد، لیبلینگ، طراحی ساختار و یونیفرم محصولات.

عسل سالار خمین برندی با بیش از ۵۰ سال سابقه در بازار داخلی و صادرات است؛ برندی که در واقع به دلیل نوع سیستم فروش خود از هیچ نوع دیزاین سازمان یافته و گرافیک مناسبی استفاده نمی‌کرد و آشفتگی و نداشتن یک وحدت رویه در شکل و لباس برند کاملا مشهود بود؛ بنابراین کار می‌بایست از مرحله اول آغاز می‌شد.

ما کار را با طراحی لوگو و خلق یک نماد شروع کردیم و توجه داشتیم که یک هویت بصری ویژه خلق کنیم که در عین سادگی از هر نوع کلیشه و زیاده روی در کار پرهیز کنیم.
رویکرد ما در دیزاین به گونه‌ای بود که این پکیجینک بدون هیچ نوع تغییری هم در بازار داخل و هم در بازار صادرات قابل استفاده باشد. (به دلیل تعدد محصول و هزینه های تولید و چاپ)

در تولید لیبل از تکنیک سریگرافی (چاپ سیلک) استفاده کردیم و در جعبه‌ها هم برای زیبایی بیشتر و جلوه‌های بصری گیرا از چاپ لترپرس و یووی موضعی بهره گرفتیم.
ایده پردازی کار بر پایه گرایش مینی مال بوده ( مینیمالیسم گرایشی ست متکی بر ساده گرایی، متکی بر هندسه تکرار شونده احجام مادر مانند مکعب ، مثلث ، کره و …)

برای مثال مینیمالیست‌ها در مکتب خود نقشه شش ضلعی تکرار شونده لانه زنبور را نمونه بارز یک مینیمال موجود در طبیعت می‌دانستند، هندسه‌ای که معروف به هندسه ” مدولار” بود.
مینیمالیسم در دهه ۶۰ میلادی از مجسمه سازی آغاز و سپس در بقیه رشته‌ها از جمله نقاشی، عکاسی، گرافیک، مد و…. به سرعت رواج گرفت.
در بسیاری از آثار مینیمال، به خصوص در ده‌های آغازین، رنگ غالب عموما سیاه و سفید است.»

طراح گرافیک و تصویر ساز:محمدرضا اسلام پرست
همکاران: سودابه زمردی فرد
اجرای تری دی در پروژه طراحی ظرف: شرکت فول فرم6 thoughts on “بسته‌بندی عسل سالار خمین / محمد رضا اسلام پرست”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.