برندگان دوسالانه بین‌المللی پوستر تئاتر ژشوف لهستان ۲۰۱۸

برندگان دوسالانه بین‌المللی پوستر تئاتر ژشوف لهستان ۲۰۱۸ اعلام شد. به گزارش واحد خبر روزرنگ همزمان با مراسم افتتاحیه، اسامی برگزیدگان شانزدهمین دوره این مسابقات با اعلام نام دو طراح گرافیک از ایران منتشر گردید. بنا بر این خبر الهام همت با پوستر ” خروس می خواند” جایزه اول و محمد افشار با پوسترهای ” ال کلاسیکو” و ” وقتی زنجره ها شیهه می کشند ” تقدیر هیئت داوران این دوسالانه را کسب نمودند.

این دوسالانه توسط انجمن تئاتر واندا سیماژکوا (Wanda Siemasz¬kowa) در تئاتر شهر ژشوف (Rzeszów ) لهستان برگزار می‌گردد. هدف از برگزاری این رقابت نمایش بهترین پوسترهای طراحی شده برای رویدادها و نمایش های تئاتر، اوپرا و نظیر آن در بین سال ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۸ می باشد. نمایشگاه این دو سالانه از۲۶ آگوست تا ۱۵ اکتبر ۲۰۱۸ در سالن آمفی تئاتر واندا واقع در شهر ژشوف لهستان در حال اکران و در ادامه اکران نمایشگاهی، در لهستان و نقاط دیگر دنیا برگزار خواهد شد.

 

منبع

 4 thoughts on “برندگان دوسالانه بین‌المللی پوستر تئاتر ژشوف لهستان ۲۰۱۸”

 1. تبریک به این هنرمندان ولی باتوجه به آثاری که بود ، کارای خیلی گیرا و قوی تری هم از اثر رتبه اول و آثار تقدیری بود که شایستگی کسب رتبه اول تا سوم رو داشتند از جمله تعدادی از آثار هنرمندان لهستانی و البته اثر آقای اللهیاری که بالقوه میتونست جزو سه اثر برگزیده باشه.

  1. اول از همه میخوام به دوستان عزیزم که در این دوسالانه افتخار کسب کردند رو تبریک بگویم.
   دوم – سلام دوست طراح. لطفا بدون اجازه، اسم دوست یا شخص دیگری را در نظرات ننویسیم و یا مورد مخاطب قرار ندهیم. در مورد پوسترهای تئاتر اینو بگم که تجربه من خیلی اندک هستش و دوستان دیگرم قطعا و طبیعتا صلاحیتشون بیشتر هست و به حقشون نیز رسیدند. 😉

   1. من از كار شما حمايت كردم كه در مقايسه با آثار برتر ميتونست در جايگاه بهتري باشه (و نه در كنار آثار هنرمندان لهستاني كه ناگفته پيداست حكايت) و طبعاً و منطقي بود كه اسم بيارم! و اينكه در رقابت ها طبعاً تجربه ملاك عمل نيست و سطح هر كار توسط هيئت داوري در نظر گرفته ميشه كه سليقه اونها هم در اين پروسه تعيين كننده است و از سوابق شركت كننده سوال پرسيده نميشه يا توجهي بهش نميشه چون اصولا اسم طراح در يك رقابت نبايستي تعيين كننده باشه در انتخاب كارهاش! كه اگر خلاف اين بود طبيعاً هيچ يك ازاين طراحان جوان تازه كار و جوياي نام! در هيچ رقابتي نبايستي منتخب ميشدند! در كل كميت و كيفيت آثار محلي اين رويداد در خور توجه بيشتري بود براي جايگاه آثار برتر! و شايسته اين هست كه وقتي نظر ميديم از روي تعصب و خوشايند دوست و شخص ديگر نظر نديم آن هم زماني كه خودمان صاحب اثر بوده و كس يا كساني نظر به شايستگي كار ما دارن و خود ما سرگردان ديگري!

    1. با این همه خودم معتقدم که باید خوشحال باشم که در چنین جریانهایی می توانم حضور داشته باشم. گیرم که شما لطف دارید. اما ادامه این بحث در این شرایط جالب بنظر نمیاد. و میتونه عواقب خوبی برای هیچ کس نداشته باشه. چون بسادگی امروزه همه چیز رو میشه حدس زد!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.