بداهه نوازی با جوهر/ منصوره محمد حسینی

« دوست دارم اتفاقات خوشایند زندگی را به تصویر بکشم اما گاهی زندگی آنقدر کسالت بار و تلخ می شود که به صورت ناخودآگاه در کارهایم نیز تاثیر گذارند. کار با جوهر را چون بافت خوبی دارد و در حین انجامش اتفاقاتی رخ می دهد که غیرقابل پیش بینی است دوست دارم، به این فی البداهه بودن بسیار علاقه مندم.

زمانی که برای یک سفارش دهنده خاص کار می کنم رضایت او اهمیت بسیاری دارد و سعی بر این دارم که مخاطب با کار ارتباط برقرار کند. تقریبا همه افراد با هر جنسیت و هر سنی با کارم ارتباط برقرار می کنند این را از بازخورد دوستانی که آنها را دنبال می کنند متوجه می شوم و اینکه دوست ندارم مخاطب کارهایم تنها کودکان باشند.البته اگر سفارش دهنده سن خاصی را در نظر داشته باشد باید آن را مورد توجه قرار داد. مثلا کتاب داستان هایی را که مخاطب آن کودکان هستند اما تصاویر بیشتر برای بزرگسالان کار شده را اصلا دوست ندارم و به آنها انتقاد شدید دارم.

اگرچه سبک های کوبیسم و سورئال، سبک های مورد علاقه ام هستند اما اینکه چقدر فضای کارهایم به آنها نزدیک است نا آگاهم. در دورانی زندگی می کنیم که منابع تصویری زیادی به راحتی در دسترس ما هستند و دیدن این حجم بالا از تصاویر حتما به صورت ناخودآگاه بر ما تاثیر گذار است و این موضوعی غیر قابل انکار است. سفارش دهنده کارهایم خودم هستم اما به تازگی با چند انتشارات و مجله همکاری می کنم.»

منصوره محمدحسینی” متولد ۱۳۶۴ است و کارشناسی ارشد تصویرگری دارد. او به تازگی نفر اول تصویرگری در جشنواره بین المللی فیلم “سبز” شده است.

بخشی از فعالیت های او را در ادامه می بینید:
۲۰۱۲- شروع همکاری با گالری UFOFABRIK در ایتالیا
۲۰۱۲- شروع همکاری با گالری ARTLAB در لبنان
۲۰۱۲ـ شرکت در چندین نمایشگاه گروهی در ایتالیا ، لبنان ، اسپانیا
۲۰۱۲ـ برگزیده جشنواره پرسبوک در ایران در بخش تصویرگری
۲۰۱۳- شروع همکاری با گالری Gour-Beneforti در باستیا فرانسه
۲۰۱۳ـ همکاری با انتشارات Editorial Junco در مکزیک
۲۰۱۴- شرکت در نمایشگاه گروهی تصویرگری ـ لبنان
۲۰۱۴ـ شرکت در نمایشگاه گروهی نقاشی ـ بوسنی
۲۰۱۶ـ شرکت در نمایشگاه گروهی تصویرگری ـ استرالیا
۲۰۱۷ـ شروع همکاری با کمپانی  Art در چین

 4 thoughts on “بداهه نوازی با جوهر/ منصوره محمد حسینی”

  1. منصوره جان خیلی قشنگ نقاشی کردی .. ولی در مورد قدرت کار تو و ترکیب بندی های خاصی که داری باید تورو در کنار واسیلی کاندینسکی قرار بدم .. .و حتی حیلی حیلی جلوتری .. رنگهای جوهری تورو دوست دارم و جایگذاری های منفی که منجر به خلق فیگورهای جدید می شه بنظرم فوق العاده ست .. اصلا کارهای تو غمگین و یا با رنگهای چرک طراحی نشده بلکه همه شاد و سرشار از نیروست .. اینقدر خوب زندگی رو به تحرک واداشتی .. و اینقدر صمیمی شخصیتهایی که خلق کردی با بیننده دوست نمودی .. من از جریان رنگهای متافیزیکی تو که سایر رنگهای دیگه که عهده دار مشخص کردن موضوعات کارهای توست بسیار لذت می برم .. گاهی پیش خودم می گم شاید منصوره زمانهای زیادی کنار رودخانه خروشان می نشینه و به حرکت شتاب آلود آب که از کنار سنگها می گذره خیره می شه .. گذشته از همه اینها سبک منصوره به راحتی قدرت بیان نزدیکترین خصوصیات اخلاقی آدمی رو داره ..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.