با سلیقه، از ایران-زین/ استودیو شیزارو

پروژه امروز را به محصولات برند «زین» که در زمینه دیزاین و صنایع دستى مدرن فعالیت مى کند اختصاص داده ایم. استودیو «شیزارو» طراحى برندینگ و هویت بصرى این برند را برعهده داشته است. زین، تلاش مى کند که دیزاین -و نه صرفا صنایع دستى ایرانى- را با کیفیتى بالا و مناسب با زندگى امروز به دست مخاطب برساند.

مهرداد محمدزاده، مدیر استودیو شیزارو درباره این پروژه مى گوید: «سفارش دهنده ى این پروژه، مدیریت فرش حیدریان بود. ایده ى اولیه زین بر این اساس بود که پلى بین صنایع دستى سنتى و هنر معاصر (هنر کاربردى) مثل سرامیک ایجاد شود. تا پیش از این، تعریف متداول صنایع دستى متفاوت بود. مثلا هر کس به شهرى سفر مى کرد و صنایع دستى مربوط به آن منطقه را مى خرید که معمولا قالبى مشخص و بارها تکرار شده دارند. اما زین سعى کرد که این محصولات را با کیفیت به مراتب بهتر و البته کاربردى تر به دست مخاطب بعضا جوانتر برساند. شاید که با این روش، نه تنها صنایع دستى را زنده کند؛ بلکه آثار هنرى را از گالرى ها و پشت درهاى بسته، به میان عموم مردم بیاورد. حتى به طراحان و هنرمندان هم نشان دهد که لازم نیست همیشه آثارشان را به مخاطب محدود و در گالرى نمایش دهند؛ بلکه به راحتى مى توانند با قشر وسیعى از مردم ارتباط برقرار کنند.»

Shizaru_Zeeen_Business Card | کارت ویزیت
شیزارو-روزرنگ (2)  شیزارو-روزرنگ (3) شیزارو-روزرنگ Shizaru_Zeeen-_Business Card | کارت ویزیت Shizaru_Zeeen_Envelope | پاکت نامه  Shizaru_Zeeen_-Envelope | پاکت نامه
شیزارو-روزرنگ (9) شیزارو-روزرنگ (10)
شیزارو-روزرنگ (12)  شیزارو-روزرنگ (13) Shizaru_Zeeen_WrappingPaper | کاغذ کادو شیزارو-روزرنگ (4) Shizaru_Zeeen_-InvitationCard | کارت دعوت  Shizaru_Zeeen_-ــInvitationCard | کارت دعوت
شیزارو-روزرنگ (20) شیزارو-روزرنگ (22) شیزارو-روزرنگ (23)
شیزارو-روزرنگ (21) شیزارو-روزرنگ (19) شیزارو-روزرنگ (6)  شیزارو-روزرنگ (11)  شیزارو-روزرنگ (14)  شیزارو-روزرنگ (15)  شیزارو-روزرنگ (16)  شیزارو-روزرنگ (17)  شیزارو-روزرنگ (18)

 9 thoughts on “با سلیقه، از ایران-زین/ استودیو شیزارو”

    1. این فرم کار رو خیلی دیدیم شما درست میفرمایید اما این کار لزوما کپی برداری و تقلیدی نیست . البته ایرادی هم نداره اگه گرته برداری بشه از خط و مشی برندهای غربی . گرچه من معتقدم که کار پرفکری بوده و زحمت کشیده شده براش و کاملا مستقل هستش.

  1. باوجود اینکه یکی از طرفدارهای کارهای استدیو شیزارو هستم و همیشه کارهای مهرداد محمدزاده و پولت قهرمانیان رو مشتاقانه دنبال میکنم اما با این پروژه شون خیلی نتونستم کنار بیام. البته بحث سلیقه هم هست و فکر میکنم این سبک و استایل رو خیلی ها بپسندن. کار شسته رفته و خوب و خاصه اما به نظرم یه مقدار زیادی آوانگارده!
    اما در هرصورت کارشون درسته و دمشون گرم!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.