اپل از مدل جدید و سریع تر Apple Pencil برای آیپد رونمایی کرد

مایکروسافت هنگام رونمایی از سرفس پن ادعا می کرد که سریع ترین قلم دیجیتالی جهان را تولید کرده؛ قلمی که «پاسخدهی آن از اپل پنسل دو برابر بیشتر است». اپل امروز و در جریان کنفرانس WWDC این ادعا را بی پاسخ نگذاشت و از مدل جدیدتر و سریع تری از پنسل رونمایی به عمل آورد.

سرفس پن دارای تأخیر ۲۱ میلی ثانیه ای است، اما این در حالیست که این مقدار برای اپل پنسل جدید به ۲۰ میلی ثانیه می رسد. بنابراین نسل جدید اپل پنسل برای آیپد پرو را باید سریع ترین قلم دیجیتالی حال حاضر در دنیا بدانیم.

درست مثل مایکروسافت، به نظر می رسد که این تکنولوژی نمایشگر اپل بوده که نسل جدید پنسل را به چنین سرعت بالایی رسانده است. همانطور که در خبرهای قبلی خواندید، نسل جدید آیپد پرو به نمایشگری با نرخ تازه سازی ۱۲۰ هرتز مجهز شده که همین موضوع توانسته روی کاهش تأخیر در پاسخگویی اپل پنسل تأثیر قابل توجهی داشته باشد.

با وجود ارتقای سرعت اپل پنسل اما هنوز مشخص نیست که آیا میزان حساسیت آن به فشار هم تغییری به خود دیده یا خیر. مایکروسافت برای سرفس پن درجه میزان حساسیت به فشار را به ۴۰۹۶ افزایش داده است.

شایان ذکر است که اپل برای پشتیبانی از پنسل در iOS 11 نیز تغییراتی به وجود آورده. حالا دست نوشته ها قابل جستجو هستند، و در حین تایپ می توانید آن ها را به نوشته های خود اضافه نمایید. ضمنا با یک اشاره کوچک پنسل روی لاک اسکرین قادر هستید که مستقیما وارد اپلیکیشن Notes بشوید. اپل اعلام کرده که iOS 11 را پاییز امسال برای آی دیوایس ها منتشر می کند.

 

منبعدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.