آن‌چه که من می‌بینم / پویا اعتراضی

«حتماً برای بسیاری از ما، در طول زندگی پیش آمده ‌است که با نگاه کردن به منظره‌ای مثل آسمانی آبی با ابرهای پنبه‌ای سفید یا درختان یک جنگل یا حتی کاشی‌های روی زمین، در ذهنمان، تصویری متفاوت با آن‌چه که در واقعیت دیده می‌شود ایجاد شده است؛ مواجه شدن با این تجربه‌ ذهنی، شاید اولین برخورد نزدیک با قوه‌ تخیلمان باشد.

مجموعه‌ پیش رو با عنوان «آن‌چه که من می‌بینم» تعدادی از تصویرسازی‌های ذهنی و شخصی من است که با بهره‌گیری از ترکیب عکاسی و تصویرسازی با تکنیک دیجیتال و گاهاً با طراحی عناصر بصری نسبتا‌ً ساده روی عکس، برای ایجاد محتوایی که در ذهن داشتم طراحی شده و به تعبیری تلاشی‌ است برای روشن نگاه داشتن چراغِ خیال در ذهنم.»

پروژه دیگر پویا اعتراضی در روزرنگ را اینجا ببینید.

 

 18 thoughts on “آن‌چه که من می‌بینم / پویا اعتراضی”

 1. شاید هم آنچه به عنوان تخیل به ذهن هنرمند می آید واقعیتی است که دیگران از دیدن آن ناتوان اند و برای خود هنرمند هم آنچنان غریب و گذرا و غیرواقعی به نظر می آید که او هم تصور می کند با خیال مواجه شده است.

 2. تخیل دروازه ایست به جهانی موازی با جهانی که ما “واقعیت” مینامیم …
  جهانی که به نظر من واقعی تر از جهانیست که که واقعی مینامیم اش …
  و کلید ِ این دروازه….. چشمان ِ هنرمندانیست مثل شما دوست من…. که همچون کرم چاله ای در بعد ِ زمان و مکان روزنه ای باز میکنند به این جهانهای موازی …
  بسیار لذت بردم و تاثیرگذار بود
  موفق باشید

 3. آفرین خسته نباشید خوب شدن کارا البته به جز یکی دو مورد.
  ولی یه چیزی که منو اذیت کرد این بود که تصاویر با دوربین حرفه ای عکاسی نشده بود و هیچ ادیت نور و رنگی روی تصاویر پایه انجام نشده و تصویرسازی ها روی تصاویر خام اعمال شده . اگر به همچین نکاتی توجه بشه سطح کیفی کارامون میره بالاتر. بازم میگم خسته نباشید و ادامه بدید حتما به این سبکتون

  1. ممنون از نظر و نقد کارشناسانه ی شما و توجهی که به کارهام داشتین.
   حتما از این دست نکات، در ادامه ی راه به من کمک می کند. سپاس.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.