داستان شهر انسان‌های بدون سر / انیمیشن Danny Boy

انيميشن Danny Boyبه تهیه کنندگی استودیو ” سمافور” لهستان و كارگردانی و نويسندگی” مارك اسكرو بتسكي” محصول سال۲۰۱۰ است که با تکنیک استاپ موشن کار شده است.

هدی اثنی عشری” یکی از ۵ انيماتور این پروژه بوده است :« از آغاز تا پایان ساخت این انیمیشن یک سال زمان برد اما فیلمبرداری در یک ماه و با ۵ انیماتور صورت گرفت اگرچه در هفته آخر فیلمبرداری دو انیماتور دیگر هم به گروه اضافه شدند. حدود۸ ماه پیش تولید و ساخت دکور و عروسک ها، یک ماه فیلمبرداری و مابقی صرف مراحل پس از تولید اثر شد.

به جز پایان داستان که در طول فیلمبرداری تغییر کرد، روایت به فیلمنامه اصلی بسیار وفادار بود. ضمن اینکه قصه تحت تاثیر فلسفه و سنت تفکر در لهستان نوشته شده است. بدون شک Danny Boy مناسب مخاطبان بزرگسال یا نوجوان است و اجرای متفاوت و روایت معاصر و امروزی اش برگ برنده و ویژگی متمایز کننده این کار است.»

Danny Boy داستان شهر انسان های بدون سر را روایت می کند. آن ها سری برای اندیشیدن ندارند. برای همین می‌بینیم که تصادف و مرگ امری بسیار طبیعی و پیش پا افتاده است. هیچ حادثه‌ای چندان ناگوار نیست که خاطر کسانی را مشوش کند. اما در این میان مواجه می‌شویم با فردی که متفاوت است. او تنها کسی است که می‌بیند و می‌اندیشد و در عین حال هیچ همدم و هم سخنی ندارد که درد او را بفهمد.

قهرمان داستان در یک اتفاق ناگهانی با زنی برخورد می‌کند و در این تماس، دلباخته او می شود. موسیقی فیلم از همین جا آغاز می‌شود. به نشان این که عشق به زندگی رنگ و بویی تازه می‌بخشد و آن را زیبا می‌کند. قهرمان داستان دل زن را به دست می‌آورد، اما زن هنگام لمس بدن او متوجه وجود چیزی متفاوت که بالای گردن او وجود دارد شده، ترسیده و فرار می‌کند…

در ادامه شما را به ديدن تصاوير و فيلم كامل اين انيميشن دعوت مى كنيم.

 8 thoughts on “داستان شهر انسان‌های بدون سر / انیمیشن Danny Boy”

  1. خوشم اومد. یاد داستان اون شهری افتادم که مردمش همه دیوونه بودن بجز پادشاه. و در نهایت پادشاه هم از آبی که مردمشو دیوونه کرده بود میخوره تا مثل اونا بشه و بتونه کنارشون زندگی کنه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.