انتشار پوستر هفته‌ ملی کودک

پوستر روز جهانی و هفته‌ی ملی کودک امسال با الهام از شعار «آینده را باید ساخت» و طرحی از دو کودک که مشغول بافت فرشی به شکل نقشه‌ی ایران هستند، منتشر شد.

محسن میرزایی ـ تصویرگر این پوستر ـ با اشاره به شعار هفته‌ ملی کودک گفت: در این طرح یک دختر و یک پسر به نمایندگی از همه‌ی کودکان کشور مشغول بافت فرشی با نقش ایران هستند که نشان از بافتن رج‌به‌رج آینده‌ی کشور به دست کودکان دارد.

او همچنین با اشاره به استفاده از رنگ‌های اصیل ایرانی چون سرمه‌ای، فیروزه‌ای و قرمز در خامه‌ و بافت فرش و رنگ‌های شاد در زمینه و لباس شخصیت‌ها به‌عنوان بخشی از عناصر بصری پوستر عنوان کرد که دلیل این انتخاب انتقال شادی و حس‌وحال کودکانه در فضایی بومی و ملی به مخاطبان است.

میرزایی در ادامه با یادآوری محور روزهای هفته‌ی ملی کودک چون «کودک، محیط‌زیست و میراث فرهنگی» و «کودک، صلح، بازی و نشاط» گفت: هدف از قرار دادن عناصر مختلفی چون گل‌وگیاه، توپ، پروانه، خرگوش، آسمانی آبی، زمین سبز و فرش ایرانی در کنار کودکان این بود که علاوه بر شعار اصلی، محورهای هفته‌ی ملی کودک نیز به‌نوعی در پوستر تجلی داشته باشد.

ویژه‌برنامه‌های هفته‌ی ملی کودک از ۱۴ تا ۲۰ مهر ماه در تهران به میزبانی مرکز آفرینش‌های فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان‌ و نوجوانان در خیابان حجاب و همچنین مراکز فرهنگی هنری سراسر کشور برگزار می‌شود.

منبع2 thoughts on “انتشار پوستر هفته‌ ملی کودک”

  1. کار خوبیه
    اما به پوستر هفته ملی کودک نمیخوره!
    من تو نگاه اول بدون خواندن عنوانش ، فکر کردم پوستر میراث فرهنگی، یا جشنواره فرش ایرانی و … هست.
    کاش بچه ها سوژه اصلی بودن، بعد فرش
    دوستان طراح عزیز به این نکته باید توجه کنند که یه بیننده بدون خواندن عنوان پوستر و فقط با دیدن به پوستر باید عنوان پوستر رو متوجه بشه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.