انتشار فراخوان ایده خلاقانه هنری با موضوع استاندارد

فراخوان ایده خلاقانه هنری برای روز جهانی استاندارد منتشر شد که قالب‌هایی گرافیکی مانند پوستر و کارتون تا انیمیشن را شامل می‌شود.

روز جهانی استاندارد در سال ۲۰۱۸ با شعار «استانداردهای بین المللی و چهارمین انقلاب صنعتی» برگزار می‌شود. این شعار به فناوری های نوینی اشاره دارد که روش تولید و کاربرد کالاها در جوامع را تغییر می‌دهند. این فناوری‌ها مرزهای میان دنیای واقعی و دیجیتال را کمرنگ می‌کنند. هوش مصنوعی، چاپ سه بعدی و اینترنت اشیا نمونه هایی از این فناوری ها هستند.

برای شرکت در این رقابت به این موارد فکر کنید:

اگر آخرین فناوری‌ها را در اختیار داشته باشید، کدام معضل را حل می کنید؟ استانداردهای بین المللی چگونه در حل این معضلات به شما کمک می‌کنند؟ در صورت دسترسی به فناوری‌های نوین مانند هوش مصنوعی، تولید هوشمند، اینترنت اشیاء، چاپ سه بعدی یا دنیای مجازی چگونه می‌توانید معضلی در شهر یا کشور خود را حل کنید؟ مسیرهای اشتباه، مسائل مربوط به ایمنی و نگرانی‌های اجرایی چگونه ممکن است شما را دچار چالش کنند و راه حل‌های ممکن کدام است؟ استانداردهای بین‌المللی (واقعی یا حتی خیالی) را که به نظر شما می‌توانند به حل بعضی معضلات کمک کنند، پیشنهاد دهید (فقط نوع استانداردهای موثر را ذکر کنید. مثلاً استانداردی برای امنیت اطلاعات و اینکه چه نوع کمکی در رمزگذاری اطلاعات می کند).

طرح خود را به صورتی ارائه دهید که حاوی: معضل + راه حل + استاندارد بین‌المللی واقعی یا خیالی باشد.

مثال‌هایی برای سناریوهای مورد استفاده:

• فناوری ربات‌ها و نقش آن در حل مسائل جامعه و استانداردهای مورد نیاز برای استفاده از آن‌ها

• امکان اتصال اشیاء به اینترنت و نقش این فناوری‌ها در بهینه‌سازی جامعه، مخاطرات و استانداردهای بین‌المللی مورد نیاز

• امکان استفاده از چاپ سه بعدی آسان و ارزان و مزیت‌های آن در حل مسائل جامعه و نقش استانداردهای بین المللی در کاستی مخاطرات استفاده و بهره‌گیری آسانتر از این فناوری‌ها

• یا هر سناریوی دیگر مبتنی بر فناوری‌های مبتکرانه و خلاقانه و حتی عجیب مثل هواپیماهای بدون سرنشین، فناوری‌های زیستی، ارتباطی، خودروهای برقی یا موارد دیگر و نسبت آن‌ها با دنیای آینده، مخاطرات احتمالی استفاده آنها و استانداردهای مورد نیاز برای فراگیر شدن این فناوری‌ها نمونه‌هایی از سناریوسازی و تولید آثار طراحی یا پویا نمایی برای شرکت در رقابت روز جهانی استاندارد ۲۰۱۸ هستند.

آثار خلاقانۀ هنری از طراحی (پوستر گرافیکی، کارتون یا کمیک استریپ) تا انیمیشن ۳۰ ثانیه‌ای (در همۀ شاخه ها و تکنیک ها) در این رقابت پذیرفته می‌شود. محتوای آثار باید به زبان انگلیسی و شعار سال را نیز دربر گیرد. درج نشان سازمان‌های بین‌المللی ISO,IEC, ITU در جای مناسب ضروری است. بدیهی است پس از داوری و انتخاب آثار برگزیده، نسخه فارسی آثار پذیرفته نیز باید تحویل شود.

جوایز ملی و بین‌المللی:

نفر اول: ۱۵۰۰ فرانک سوئیس؛ نفرات دوم، سوم و چهارم: ۵۰۰ فرانک سوئیس

سازمان ملی استاندارد نیز علاوه بر جوایز بین‌المللی به ترتیب ۶۰ میلیون ریال برای نفر اول و ۲۵ میلیون ریال برای هر یک از نفرات دوم تا چهارم در نظر گرفته است. برای آثار پویانمایی ۵۰ درصد به مبالغ مذکور اضافه خواهد شد.

داوری:

داوری اولیه در ایران و با حضور اساتید برجسته هنر و نماینده سازمان ملی استاندارد ایران صورت خواهد گرفت و آثار برتر برای شرکت در رقابت بین المللی به سوئیس ارسال خواهد شد.

مهلت و نحوه ارسال:

هنرمندان تا ۲۵ تیرماه فرصت دارند آثار تولیدی را از طریق ایمیلpublicralation@isiri.gov.ir به سازمان ملی استاندارد ارسال و سپس از طریق شماره ۳۲۸۰۷۰۴۵-۰۲۶ از رسیدن آن اطمینان حاصل کنند. درج نام و نام خانوادگی، شماره ملی، سال تولد، نشانی، تلفن ثابت و همراه و کپی کارت ملی همراه با اثر ارسالی الزامی است.2 thoughts on “انتشار فراخوان ایده خلاقانه هنری با موضوع استاندارد”

  1. امیدوارم گرافیست های عزیز ایندفعه توی فراخوان های سر کاری و با سابقه مشخص شرکت نکنند. جالبه که هر دفعه جوایز خیلی خوب هم می زارن که تعداد بیشتری شرکت کنند!!!!

  2. من که خیلی کم شرکت میکنم. هر سازمانی بنام برگزاری جشنواره یه مبلغ هنگفت میگیره و درصدی رو هزینه میکنه و بقیه مبلغ فبها….
    از طرفی کیفیت اثار بشدت افت کرده و داوران هم سلیقه ای انتخاب میکنن.
    در نهایت اینکه اگر برای داشتن رزومه، در جشنواره شرکت میکنید، در جریان باشید که هیچ سازمان یا نهادی کارهای جشنواره‌ای شما رو قبول نداره و فقط کار اجرایی با تبراژ بالا که سفارش دهنده داره، براشون ملاکه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.