استیکرهای صادق هدایت / عارف نیازی

«چند سالی است که تمرکز خود را بر روی پرتره قرار داده‌ام و بیشتر طرح‌هایم به مطالعه چهره‌ها اختصاص دارد‌؛ در طول این مدت برای اجرای آثارم در زمینه نقاشی، تصویرسازی، کارتون‌ و کاریکاتورها از ابزارها، تکنیک‌ها و متریال‌های مختلفی کمک گرفته‌ام که نقاشی دیجیتال یکی از آنها بود که در اجرای پروژه استیکرهایی با نام «صادق هدایت» از آن استفاده کردم.

در انتخاب سوژه برای ایجاد استیکر ابتدا سراغ اشخاص مشهوری در زمینه ادب و فرهنگ و هنر رفتم و در نهایت کاراکتری را انتخاب کردم که شاید پتانسیل‌ خوبی برای ایجاد انواع حالات یک پکیج استیکر داشت؛ همچنین در رنگ‌آمیزی و فیگورهای مختلف استیکرها، استانداردهای یک استیکر را با توجه به نمونه‌های منتشر شده رعایت کردم به گونه‌ای که بتوان آن را در کنار استیکرهای استاندارد و پیشنهاد شده برنامه‌ای همچون تلگرام قرار داد.»

عارف نیازی، پرتره‌نگار و کارتونیست متولد ۱۳۷۴ کرمانشاه است.

 6 thoughts on “استیکرهای صادق هدایت / عارف نیازی”

 1. با عرض معذرت باید بگم که بیشتر منو به یاد کارگاه گجت میندازه تا صادق هدایت و به نظرم اون استیکر گریه اش که اشاره به خودکشی هدایت داره خیلی لوثه.
  اما مشخصه که تکنیک خیلی خوبی دارین. موفق باشین

 2. سلام، خیلی زحمت کشیدید، خسته نباشید
  اما جسارتا بنظرم جز یکی دو مورد بیشترشان یا شبیه محمدرضا پهلوی اند یا کارآگاه گجت!
  البته به ظن بنده این اشکال از جهت انتخاب نادرست سوژه توسط شماست. چرا که اغلب برچسب‌ها مستلزم فضای شاد و پراحساس هستند؛ در حالیکه سوژه ای مانند صادق هدایت، فردی افسرده و منزوی و کم شور و احساس و عواطف (به گواه تاریخ، اطرافیان و آثارش) بوده است. به همین دلیل نباید انتظار داشت با استقبال چندانی مواجه شوند! این عدم تجانس هیچ قابل هزم نیست!
  اما باز هم زحمات شما در اجرای تکنیک و قدرت قلم، جای تقدیر دارد. بامید موفقیتها در آینده

 3. هیچ شباهتی به صادق هدایت نداره بیشتر شبیه محمد رضا پهلوی هست.ای کاش چندتا از کاب های صادق رو مطالعه میکردین و بعد انتخاب شخصیت می کردین

 4. به رغم همه نقدهایی که میتوان از نظر محتوایی به این کار داشت به نظرم حرکت خجسته‌ای است. حضور شخصیت‌های نامدار بومی در قالب مدیاهای جدید، شاید بتواند ما را از این خودبیگانگی که گرفتار آنیم اندکی برهاند.
  از نظر تکنیکی هم کارها زیبا اجرا شده و جای آفرین دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.