از برگزیدگان کارگاه های طراحی گرافیک سازمان زیباسازی شهر تهران تقدیر شد

آیین تقدیر از برگزیدگان کارگاه های طراحی گرافیک سازمان زیباسازی شهر تهران عصر امروز (۲۰ خردادماه) در عمارت عین الدوله برگزار شد.

سازمان زیباسازی شهر تهران اقدام به برگزاری کمپین های فرهنگی در طول یک سال اخیر کرد تا ضمن اشاعه فرهنگ به نهادینه شدن برخی از رفتارهای اجتماعی در میان شهروندان تاثیرگذار بگذارد. این کمپین ها در سال جاری کمپین های با همکاری سازمان و نهادها و حتی وزارتخانه ها مرتبط با آن موضوع برگزار شد که این همکاری دوجانبه میزان تاثیرگذاری فرهنگی را چندبرابر کرده است.

کمپین شهروند قانونمدار اوایل تیرماه با همکاری پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ برگزار شد، در این کمپین که با هدف ارتقا فرهنگ ترافیکی و تشویق و ترغیب شهروندان به استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی برگزار شد ۸۸ گرافیست با ارائه ۵۲۴ اثر حضور یافتند که درنهایت ۷۴ نفر منتخب و ۱۵۲ اثر در سطح شهر اکران شد.

هیات داوران این کمپین متشکل از مصطفی اسداللهی، محمدعلی بنی اسدی و سیدحسن موسی زاده بود که کارهای رسیده را داوری کردند.

کمپین ورزش برای همه یکی دیگر از کمپین های فرهنگی سازمان زیباسازی بود که مرداد ماه با هدف تشویق شهروندان به ورزش همگانی و ایجاد نشاط در میان شهروندان در آستانه اعزام کاروان ورزشی به المپیک ریو با همکاری کمیته ملی المپیک و سازمان ورزش شهرداری برگزار شد.

در این کمپین ۴۵۱ از سوی ۸۸ شرکت کننده ارائه شده که در نهایت هیات داوران متشکل از مصطفی اسداللهی، محمدعلی بنی اسدی، سیدمسعود شجاعی طباطبایی و محمدرضا دوست محمودی اثر ۷۸ شرکت کننده را منتخب اعلام کرده و در نهایت ۱۷۶ اثر از این شرکت کنندگان در سطح شهر اکران شد.

کمپین شهر تازه موضوعی محیط زیستی بود که آذر ماه با همکاری ستاد محیط زیست شهرداری تهران در چهار محور هوای پاک، زمین پاک، انرژی پاک و تنوع زیستی برگزار شد در این کمپین ۸۵ گرافیست حضور داشتند و ۳۹۶ اثر ارائه کردند و در نهایت ۱۵۳ اثر از ۵۸ شرکت کننده به عنوان آثار منتخب معرفی شدند.

داوری این کمپین را مصطفی اسداللهی، سیدمسعود شجاعی طباطبایی، محمدرضا دوست محمدی و سیدحسن موسی زاده به عهده داشتند.

کمپین حریم و حرم با هدف تجلیل از مقام شامخ شهدای مدافع حرم و همچین یاد و خاطره ۸ سال دفاع قدس شهریور ماه برگزار شد که در آن ۹۳ هنرمند گرافیست شرکت کرده و ۲۳۸ اثر ارائه کردند و در نهایت ۱۰۴ آثار منتخب از سوی ۵۰ هنرمند برگزیده شد.

هیات داوران این کمپین مصطفی گودرزی، علی وزیریان، محمدرضا دوست محمدی و سید حسن موسی زاده به عهده داشتند.

کمپین تحکیم خانواده یکی دیگر از کمپین های سازمان زیباسازی باهدف توجه به بافت خانواده بود که در آن شعارهای فرهنگی با این موضوع از سوی ۸۳ هنرمند طراحی شد و در نهایت ۴۹۷ اثر ارائه گردید، این کمپین اواخر آذر ماه برگزار شد و هیات داوران متشکل از سیدمسعو شجاعی طباطبایی، کورش پارسانژاد، فزراد ادیبی، بیژن صیفوری و فرشید شهیدی آثار طراحی شده را بررسی و در نهایت ۱۶۱ اثر از سوی ۷۲ هنرمند اکران شد.

کمپین سبک زندگی قرآنی اخرین کمپین ارائه شده از سوی سازمان زیباسازی با همکاری سازمان اوقاف است که خرداد ماه ۹۶ آغاز و نه تنها در تهران که در سراسر کشور اجرا شد. دراین کمپین فرهنگی که همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان کلید خورد، طرح های فرهنگی با موضوع زندگی اسلامی طراحی شد. بعد از برگزاری یک کارگاه سه روزه با عنوان سبک زندگی قرآنی که با همکاری سازمان اوقاف و امورخیریه طرح هایی با عنوان “یک کتاب، یک امت” تهیه شد.

در این کارگاه ۲۵۵ اثر از سوی ۴۰ شرکت کننده ارائه شد که در نهایت هیات داوران از مجموع این آثار ۱۲۳ را تایید کرده که این آثار از سوی سازمان زیباسازی خریداری شد اما در نهایت هیات داوران متشکل از مصطفی اسداللهی، دوست محمدی و گودرزی ۵۵ اثر را برای اکران در فضای شهری منتخب دانست.
در پایان مراسم اختتامیه کمپین های فرهنگی برگزیدگان کمپین های فرهنگی اعلام شد. در کارگاه طراحی گرافیک ” شهروند قانونمدار” الهام مهرپرور، محمد تقی پور و نوید پناه زاده ملکی نفرات برگزیده بودند.
برگزیدگان کارگاه طراحی گرافیک و کاریکاتور “ورزش برای همه” آرمین مرسی، علی میرایی و مهدی جعفری بودند.

علیرضا پورحنیفه، محمود نظری و علی پاکنهاد برگزیدگان کمپین ” تحکیم خانواده” و هدایت علی پور، شکوفه بیاتی و حسین ابراهیمی برگزیدگان کارگاه طراحی گرافیک ” حقوق بشر آمریکایی” بودند.

در کارگاه طراحی گرافیک و کاریکاتور “شهر تازه” بهرام ارجمندنیا، طاهر شعبانی و عباس برنگی برگزیده شده و برگزیدگان کمپین “حریم تا حرم” شهرزاد عباسی، سیدمهدی میرحیدری و رضا رحیمیان بودند.

برگزیدگان کمپین “سبک زندگی قرآنی” احسان موسوی راد، مصطفی برجی و زهرا خضایی بودند.

گفتنی است آثار برگزیده از سوی هیات داوران در سال ۹۵ و اوایل سال ۹۶ برروی سازه های فرهنگی و بیلبوردهای شهری تهران به تصویر در آمده است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.