آگهى تبلیغاتى شیپور/ گیف استودیو

تکنیک استاپ موشن “Stop-Motion” یکی از پیچیده ترین و در عین حال جذاب ترین روش های ساخت موشن گرافیک و انیمیشن می باشد. «گیف استودیو» براى ساخت جدیدترین آگهى تبلیغاتى سایت «شیپور» از این روش استفاده کرده است تا دست به تجربه اى مشکل و دیدنى بزند.
علیرضا میرهادى در این باره مى گوید: «انتخاب این روش برای کار ما محتاطانه و با بررسی و مطالعه زیاد صورت گرفت.
ما ایده اولیه و داستان را ترسیم کردیم و سپس مدل هایی را با متریال کاغذ و مقوا طراحى کردیم. سپس دو نفر مسوول اجرا و ساخت مدل ها شدند که این مرحله حدود ۶٠ روز طول کشید و تقریبا ١٠٠ مدل کاغذى مختلف ساخته شد. نکته ای که در این آگهى وجود دارد این است که ما روند تبدیل یک ابجکت به ابجکت دیگر را مرحله به مرحله ساختیم و همین نکته، سختى کار را دو برابر کرد. فیلم برداری حدود یک هفته بدون توقف به طول انجامید. فکر مى کنم این آگهى که بصورت ١٢ فریم در ثانیه ضبط شده، یکى از پرکارترین استاپ موشن هایى باشد که تا به حال کار شده است. برای موسیقی این کار به تاریخ آهنگ های جاز “Jaaz” سر زدم و چند قطعه از سال های ۱۹۳۲ انتخاب کردم.

 

motion graphic motion graphic (4)
motion graphic (10) motion graphic (2) motion graphic (1) motion graphic (5) motion graphic (6) motion graphic (7) motion graphic (8) motion graphic (9) motion- graphic (11)  motion- graphic (10)  motion- graphic (9)  motion- graphic (8)  motion- graphic (7)  motion- graphic (18)  motion- graphic (17)  motion- graphic (16)  motion- graphic (15)  motion- graphic (14)  motion- graphic (4)  motion- graphic (3)  motion- graphic (2)  motion- graphic (1)  motion- graphic14 thoughts on “آگهى تبلیغاتى شیپور/ گیف استودیو”

 1. خسته نباشید میگم به علیرضل میرهادی عزیز و تیم خوبش
  مث همیشه یه کار جذاب و لذتبخش رو شاهد بودم. این رنگا و ترکیب بندیها و خصوصا طراحی حرکتا خیلی خوبه
  موفق باشید

 2. سلام
  ضمن تشکر از تیم سازنده، به نظرم آشفتگی رنگ ها کمی آزار دهنده و گاهی بشدت اغراق آمیز بود. می شد کار ملایم تری در آورد حتی با استفاده از رنگ های تند.

  1. خداوند ایشلا به همه اول قدرت تشخیص و فکر کردن بده بعد قدرت اظهار نظر!!!
   آخه دوست عزیز و باسواد!!!!چه ربطی داشت این دوتا؟ یعنی دوتا تکنیک شبیه به هم دو تا کار رو شبیه هم می کنه؟ الان اگه یه نقاش از رنگ روغن استفاده کنه همه نقاشای دیگه عجییییییییب شبیه کار های اون یه نفر کار می کنن؟ ایده می دونی چیه؟ کانسپت می شناسی؟ یه کار رو فقط با تکنیکش می شناسی؟؟ تاحالا بجز مچ گیری کودکانه کار دیگی ای هم کردی؟ یه استاپ موشن نیم ثانیه ای ساختی؟ متعجبم!! متعجب!!!

 3. سلام ، عالی و خسته نباشید ایکاش در مورد تولید مار بیشتر توضیح بدید. اینکه با چه نرم افزاری کار شده و پروسه ش چقدر طول کشیده و اینکه حرکت ها چه قدرش واقعیه و چقدرش مجازی؟
  ممنون

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.