رنگ و طعم گذشته در طراحى هویت بصرى «کُنستانتینوپل» / ساعد مشکى 

«قسطنطنیه» برگردان عربى «کنستانتینوپل» (شهر کنستانتین) نام پیشین استانبول است که به افتخار قیصر روم -کنستانتین اول-  بدین نام نامیده شده است.
گروه کنستانتینوپل* (قسطنطنیه) یک گروه موسیقى است که بر روی موسیقی دوران صفوی، عثمانی و به‌ویژه موسیقی بیزانس کار می‌کند. هسته‌ی اصلی این گروه در مونترآل کانادا بوده و در گوشه و کنار جهان کنسرت‌هایی برگزار می نماید.
«ساعد مشکى» درمورد طراحى هویت بصرى براى این گروه مى گوید: «در طراحی هویت بصری، از ترکیب نقوش معماری و نقاشی صفوی و ایرانی با نقوش گذشته‌ی غربی استفاده کردم. ساختار قطعات موسیقی این گروه، رنگ و طعم دوران گذشته را دارد. تلاش کردم تا این طعم را به صورتی جدید ارایه نمایم. همچنین نوشته‌ی کنستانتینوپل را با استفاده از سنگ‌نگاره‌های روم باستان طراحی کردم.
نخستین پوستری بود که برای این گروه طراحی نمودم «پل پنهان» نام داشت. در طراحی این پوستر، نوشته‌ی پل پنهان را از ترکیب حروف فارسی و غربی ساختم. اما بعد از آن، سایر پوسترها را با توجه به حال و هوای هویت بصری آن ها طراحی کردم.

در ادامه، شما را به دیدن این پروژه هویت بصرى دعوت مى‌نماییم:

CONS 01

CONS 05  CONS 02  CONS 03  CONS 04  CONS 06  CONS 07  CONS 08  CONS 09  CONS 10  CONS 10b  CONS 11  CONS 12  CONS 13  CONS 14  CONS 15  CONS 164 thoughts on “رنگ و طعم گذشته در طراحى هویت بصرى «کُنستانتینوپل» / ساعد مشکى ”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.